четвер, 5 липня 2018 р.

Ой на Івана, ой на Купала!


Коли духмяне літо в самому розпалі, з квітчастими і яскравими вогнищами приходить свято Івана Купала. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, води і вогню, свято чаклування на кращу долю, свято духів нашого давнього роду.
З нагоди свята бібліотека організувала народознавче свято на зупинковому комплексі по вул. чарівній ,159 «Свято Купала – у літо упало».
Бібліотекарі оформили яскраву книжкову виставку – інсталяцію, на якій були представлені книжки з народознавства, етнографії, статті з періодичних видань. Мета цієї виставки – показати красу і неповторність цього поетичного свята природи і популяризувати купальський обряд за допомогою книг.
Про історію свята, традиції його проведення в різних районах нашої країни, про загадковість обрядів йшла мова в ході народознавчої бесіди з перехожими.
Присутніх зацікавило саме дійство свята – пошук цвіту папороті, кидання вінків на воду, адже вінок – це символ щастя та одруження.
Багато традицій та обрядів на Івана Купала живі і в наш час. І можливо, нам слід їх дотримуватися, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.
З прекрасним святом Івана Купала! Нехай кожний зустріне свою щасливу долю!


Немає коментарів:

Дописати коментар