четвер, 18 жовтня 2018 р.

Як бібліотекарі із грипом борються  Осіннє благодатне тепло, навіяне  бабиним літом,  підходить до свого завершення.  Листопадові холоди  з дощами на додачу  прийдуть обовязково, а з ними і такі знайомі ОРЗ та ОРВ. Неприємна це річ – хворіти на застуду. Але ще гірше, коли з екранів телебачення  суворо попереджають про те, що на порозі грип!  Причому кожен рік це новий  вірус, малознайомий нашій медицині. От, наприклад, у минулому році це був вірус А (Н1N1). Цього року обіцяють «порадувати» чимось новеньким.  То ж як людині  пристосуватися до постійно змінюючого «обличчя»  грипу?  Бібліотекарі  перечитали   гори літератури і виявили певні  правила, які допоможуть  у кращому разі не захворіти взагалі, у гіршому – одужати якнайшвидше і без ускладнень.  Своїми знаннями  вони поділилися, створивши інформаційно – профілактичний майданчик – інсталяцію «Обережно, грип!».
  Кілька слів про те, чому інсталяція.  Якось несерйозно  наші читачі відносяться  до свого здоровя -   грип більшості здається  банальною простудою, яку не обовязково  так вже боятися. Тому і на  перегляд літератури  особливої уваги не  звертали. От тоді і зявився  «лікар  Мишко» - великий  ведмедик у лікарській  шапочці, з маскою на обличчі та великим термометром і пігулками.   Ми відразу зрозуміли, що це правильний крок, бо не було жодної людини, яка б не звернула увагу на нашого «медичного працівника». 
  Справа пішла чудово. Щодня  ми читаємо невеличкі  лекції  про профілактику  грипу, в першу чергу,  звертаючи увагу на підступність цього захворювання.  Найкращими помічниками бібліотекарів у такій відповідальній справі, як і завжди,  стали книги.  На відміну від лікарів, які мають право радити ліки від грипу, бібліотекарі  поряд із загальними профілактичними порадами, зробили акцент  на правильному харчуванні.
  То ж тепер про деякі правила, які допоможуть  вам забути про грип та застуду.
1.     На покладайтеся тільки на патентовані пігулки.  Впоратися з проблемами, а ще важливіше , - не допустити їх можна  набагато простіше . Наприклад, з допомогою незначних змін у стилі харчування. Ні, не треба жорсткої дієти.- це тільки нашкодить. Їжте все як і раніше. Але…

От тут ми робили  багатозначну паузу, а слухачі нетерпляче питали: « Що «але»?».  І тоді звертаємо увагу на книгу з чіткою назвою «Здоров’я без ліків». Всі руки тягнуться до неї.

2.Важливо знати, які риси характерні  певним продуктам, чим вони особливі, як здатні  впливати на здоров’я і як розпізнати  цей вплив. Хвороби, що атакують  організм, виявляють нестачу чи надлишок   певного елементу. Скажімо, слабка печінка говорить про те, що людині не вистачає  кислих продуктів.
Отак і з грипом. Хтось на нього хворіє, а хтось ні.  Як отримати від природи, від харчування   необхідні  елементи  для  боротьби із застудою  розповідає  унікальна книга Уляни Саянової та Ксюжен Сін «Енергетичне харчування. Філософія їжі» (на російській мові).
 До речі, важливо не тільки, що людина їсть, але й у яких  умовах, за яким  столом, у якій кухні і з яким настроєм. Це справжній  кулінарний фен-шуй.
Тепер  ви розумієте, чому ця книга  зайняла на нашому майданчику головне місце? 
Багато  чудових порад  дають книги із серії «Исцели себя сам»,  як завжди  багато цікавого і корисного в журналах «Ваше здоров’я» та газеті   «ЗОЖ».  Книги і періодика  з майданчика швидко   розбираються  після  медичних  п’ятихвилинок.
Бувайте здорові!  Стережіться грипу! І Приходьте до бібліотеки №14  за порадами,  поки ще не захворіли. На вас чекають бібліотекарі   і  «лікар Мишко».Немає коментарів:

Дописати коментар