пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Патріотичні читання з Пилипом Юриком  18 жовтня   у  рамках   циклу заходів з патріотичного виховання  «Ми -козацького роду!»  та популяризації літератури рідного краю   у бібліотеці-філії №14  відбулася   зустріч на патріотичних читаннях з  широко відомим   у Запорізькому краї та  далеко за його межами поетом і журналістом Пилипом Юриком.         
    Україна знає Пилипа Сергійовича також як письменника, прозаїка, гумориста – сатирика, фольклориста, члена Національної Спілки письменників та Спілки журналістів  України. Він автор багатьох книжок гумору, сатири, поезії, перекладів  з давньоукраїнської.    Творчість нашого талановитого автора висвітлюється  в «Антології українського гумору».  Не можна не згадати, що Пилип Юрик – лауреат Всеукраїнських літературних премій імені Степана Руданського, імені Степана Олійника та імені Василя Юхимовича; лауреат премії журналу «Перець», п’яти обласних конкурсів «Весела Січ»  у Запоріжжі;  лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра 2017 року та ряду журналістських премій за висвітлення соціально- економічних проблем. У 2012 році пан Юрик був нагороджений Золотою медаллю української журналістики, він почесний журналіст України.  
   Захід організовано сумісно з військовим ліцеєм «Захисник» для курсантів першого курсу.  На зустрічі поет коротко розповів про свій життєвий та творчий шлях.  А бібліотекарі  запропонували  візитну картку  гостя - замальовку  «Пилип Юрик: час згадати нашу славу, брате!».
  Першу частину  патріотичних читань присвятив циклу  громадянської лірики.  Як щирий українець і справжній патріот Вітчизни він  поділився власною думкою про трагічні події   гібридної війни. Тим більше, що починаючи з 2014 року він постійно відвідує разом з волонтерами  зону бойових дій  і  у якості журналіста, і як учасник  імпровізованих   концертів  в окопах.
    Лунали патріотичні вірші із збірки «Поклик Святослава», а також чудові поезії, присвячені  сучасним героям-захисникам України.  Відбулася також презентація двох   патріотичних пісень на слова  Пилипа Юрика та музику запорізького композитора  Віктора Івченка, написаних  на честь захисників Вітчизни.
У другій  частині патріотичних читань  пролунала  політична сатира  у надзвичайно артистичному виконанні  автора. І завершилася зустріч  гумористичними  творами про особливості сучасної молоді . Тема для присутніх у залі 25 курсантів знайома, тож  супроводжувалася  сміхом і бурхливими оплесками.   Від імені  присутніх з подякою за зустріч і спілкування  до Пилипа Сергійовича звернувся  куратор групи полковник Анатолій Ступченко та курсант Дмитро Леонтьєв. 
Подякувала Пилипові Сергійовичу за його патріотизм та талант і голова читацької ради бібліотеки  пані Людмила Гармаш. Вона   зачитала власну поезію на честь  гостя бібліотеки і подарувала  йому  оберіг, створений  власними руками, –  ляльку – мотанку.
Із читальної зали курсантів запросили до абонементу, де познайомили з книжковою виставкою «Україні призначено вижити!». Зацікавив  майбутніх військових  огляд книг  преміум –класу   - «Іловайськ» Євгена Положія,  «АД 242» Сергія Лойка  та  «Герої (не) війни» Олега Криштопи.
Поповнилися   краєзнавчі фонди  бібліотеки збірками поезій Пилипа Юрика. Особливо вдячні і бібліотекарі, і читачі  за книгу «Сказання про стародавні  минувшини руські»,  де Пилип Юрик виступив перекладачем  українською мовою.  Книга унікальна, текст її уривками друкувався іще у 2005 році  в альманасі «Хортиця». Бібліотека отримала також у подарунок від Пилипа Сергійовича  розкішну ювілейну збірку до 110- річчя від  Дня народження С.Олійника.  
Як і має бути після зустрічі з такою цікавою людиною , патріотичні читання закінчилися  загальною світлиною на  згадку.Немає коментарів:

Дописати коментар